Balíme se na dovolenou k moři
Cestování

Balíme se na dovolenou k moři

Jestliže jste ještě neprožili svou dovolenou u moře, protože ji máte naplánovanou na tento měsíc, je nutné se důkladně sbalit. Pokud je to vaše vůbec první dovolená k moři, budete se muset připravit na to, že samotné balení vyžaduje disciplínu. Přece jenom nechcete na místě zjistit, že jste polovinu věcí zapomněli doma. Pojďme se společně podívat na nejzákladnější věci.

Balíme se na dovolenou

Pochopitelně se každý kufr bude lišit podle toho, kdo je jeho majitelem. Ne každý si bere totožné věci. Jeden seznam bude s největší pravděpodobností mezi všemi cestujícími podobný. V první řadě je podstatné myslet na doklady. Pokud byste totiž zapomněli plavky, ty se dají pořídit na místě, co se týče dokladů, bude to výrazně horší. Do kategorie dokladů patří bezesporu cestovní pas a občanský průkaz. Opět tady hraje velkou roli destinace. V častých případech si vystačíte s občanským průkazem.

dovolená u moře

Dále patří do této kategorie karta se zajištěným cestovním pojištěním a kartička zdravotní pojišťovny. Doklady mějte nejlépe v jedné složce, a to u jedné osoby. Tou osobou by měla být žena, protože o nich se ví, že jsou pečlivější. Ačkoliv se to nezdá, do kategorie dokladů dále patří finanční prostředky, bankovní karta a dokumenty od cestovní kanceláře.

Máte první kategorii sbalenou?

V momentě, kdy jste si sbalili doklady je čas vrhnout se na oblečení. Tady máte volnější ruku, protože každý nosí něco jiného. Spodní prádlo je potřeba mít na každý den jedno a vůbec neuškodí, pokud si vezmete alespoň jedno náhradní. Ženy mají výhodu v tom, že si mohou zabalit šaty, které šetří místo v kufru a mohou je nosit celý den. Rozhodně se ale neobejdete bez triček a kraťas. Ty jsou rovněž důležité. U mužů je to předem jasné. Ti by si měli sbalit několik triček a pár letních kraťas. Dále je dobré mít minimálně jedno oblečení slušné, kdybyste se náhodou vydali na diskotéku. Proti sluníčku vám pomůže přikrývka hlavy.

Moře je moře

Moře je od toho, abyste jej vyzkoušeli, takže byste neměli zapomenout také na plavky, opalovací krémy a různá lehátka do vody. K tomu patří v dalších krocích také hygiena. Mezi ni zařadíme sprchový gel, zubní pastu, mýdlo a manikúru. V neposlední řadě je tady zábava. Jestli si budete chtít vzít mp3 přehrávač nebo knížku už bude záležet čistě jen na vás.