Bezkontaktní výběry se dostávají i do České republiky
Finance

Bezkontaktní výběry se dostávají i do České republiky

Bezkontaktní placení je ve finančním světě poměrně dlouhou dobu. Jste zvyklí, že při placení v obchodě jen přiložíte kartu a máte nákup zaplacený? I tady je však bezpečnost na prvním místě, protože bezkontaktně smíte zaplatit jen nákup do částky 500 Kč. Pochopitelně budete moct bezkontaktní placení využívat i při vyšších nákupech, ovšem tady už bude potřeba zadat PIN. Jestliže vás to obtěžuje, pak by nemělo. Jde o vaši bezpečnost. Kdokoli, kdo by se ujal vaší karty by následně mohl nakupovat bezkontaktně do desetitisícových částek. Určitě uznáte za vhodné, že by se vám to nelíbilo. Takhle máte jistotu, že nákup udělá pouze do částky 500 Kč, a to maximálně ve třech obchodech. Poté už to PIN bude chtít pokaždé.

Správné nastavení je základem úspěchu

Pochopitelně také záleží na tom, jak máte nastavený svůj bankovní účet a platební kartu. Musíte se na toto téma více soustředit, jinak vás může téměř kdokoli okrást, stačí jen mít vaši kartu. Seznamovat vás dále s bezkontaktním placením jistě nemusíte. Tímhle jsme vám chtěli naznačit, jak se moderní doba posouvá neustále dopředu. Bezkontaktní forma se přesunula mimo jiné i na výběr finančních prostředků z bankomatů. Prozatím to nenabízí každá bankovní společnost, ovšem u České spořitelny se s touto formou výběru můžete setkat.

Bezkontaktní výběry

Pokud nevíte, jak proces funguje, rádi vám poradíme. Bankomaty s možností vybírat bezkontaktně mají vedle čísel, na kterých zadáváte PIN kód, čtečku, která slouží pro načtení platební karty, vypadá svým způsobem podobně, jako terminál v obchodech. Po přiložení vaši platební karty se tak následně začne načítat bankomat. Bude se chovat, jako byste platební kartu vložili přímo dovnitř.

Bezpečnost je zde zachována!

Pokud máte strach, že by někdo mohl vybrat z vaší karty finanční prostředky, protože nemáte jistotu, kdy se bankomat přepne zpátky do režimu, jako by tam žádná karta nebyla, strach mít nemusíte. Jakmile vyberete finanční prostředky, bankomat neboli vaše platební karta se vypne. Takhle to funguje i v momentě, kdy platební kartu vložíte dovnitř a vyberete finance. Poté platební karta sama vyjede a může jít další klient. I u bezkontaktního výběru to takto funguje. Jestliže vám nejde o výběr financí a chcete bankomat uzavřít, kliknete na políčko, že nemáte zájem o provedení transakce.