Bydlete nově s realitním makléřem aneb jak mohou fungovat realitní služby
Bydlení

Bydlete nově s realitním makléřem aneb jak mohou fungovat realitní služby

K bydlení patří bezpochyby i realitní činnost. Zvlášť ve chvíli, kdy sháníte nebo prodáváte svou nemovitost. Ano, je pravdou, že tuto činnost můžete vykonat bez pomoci realitního odborníka, ale pokud po něm sáhnete, vysvětlíme vám základní výhody.

Realitní odborník a jeho znalosti

Jestliže se do prodeje své nemovitosti pustíte svépomocí, může vás to stát relativně vysoké finanční prostředky. Možná se teď budete divit proč, přece nejde o tak složitý proces. Právě že jde. Prodej nemovitosti vyžaduje jistý řád a trpělivost. Znáte hodnotu své nemovitosti? Jestli si myslíte, že svou cenu nastřelíte, protože snižovat se dá vždy, pak je to chyba. Potenciální zájemci velice špatně reagují na nemovitost, která během své inzerce byla několikrát snížená.

Když svou cenu naopak snížíte už na začátku, nejspíš zájemce opravdu najdete. Jen pak následně zjistíte, že jste na prodeji své nemovitosti prodělali statisícovou částku. Pokud nad tím mávnete rukou, je to vaše věc, ale určitě s námi budete souhlasit, že mít nebo nemít například sto tisíc už je znát.

bydlení s realitním makléřem

Inzerce a telefonáty? Ano, ale od koho?

Po vložení inzerátu nejspíš budete mít telefonické hovory, jen je nutné zde zmínit, že se většinou bude jednat o realitní makléře. Může se stát, že vás denně bude kontaktovat několik desítek realitních makléřů, ovšem zájemce žádný. Při špatné propagaci není téměř žádná šance na úspěšný prodej. Realitní kanceláře využívají nejnavštěvovanější realitní servery a při správné spolupráci vám pomohou nejenom s inzerátem, ale i se samotnou propagací.

Kromě toho v případě, že si s výběrem realitního makléře dáte záležet, zvládne vám zkušený odborník prodat nemovitost za výrazně vyšší cenu, než je jeho hodnota. Ne vždy je to ovšem možné, záležet bude na lokalitě, nemovitosti a jiných faktorech. Jakou cestu si zvolíte pochopitelně závisí na vás. Můžete se do prodeje nemovitosti pustit s realitním makléřem nebo svépomocí, tady je však nutné zmínit, že bez zkušeností to bude opravdu náročný boj.