Bydlete podle pravidel Feng Shui, je to ideální řešení pro spokojený život
Bydlení

Bydlete podle pravidel Feng Shui, je to ideální řešení pro spokojený život

Nádherně vybavený interiér přináší do vašeho života větší radost. To převážně platí ve chvíli, kdy se vracíte z práce, kterou nemáte příliš v oblibě. Váš domov vám ihned dodá tu správnou energii a šťávu. Právě to v daný moment potřebujete ze všeho nejvíce. Ideálním řešením pro uspořádání interiéru je bezpochyby Feng Shui. Pokud však nevíte, jak má takové bydlení vypadat, přečtěte si následující tipy.

Feng Shui a správné naplánování

Feng Shui je vzato z Číny a vypovídá o tom, jak se má správně bydlet. Dodává do vašich domácností vhodné barvy a energii. Jak bylo uvedeno v prvním odstavci. Domov je sázka na jistotu, a to ze všech stran, včetně bezpečí. Jedině tam máte jistotu, kým jste.

Jak naplánovat bydlení podle Feng Shui?

Nejdůležitějším bodem v první fázi jsou vchodové dveře a celkově prostory na chodbě. Chodba by měla být po příchodu snadno dostupná, bez nutnosti posouvat zbytečnosti, které neustále leží v místnosti. Ladit by však měly i barvy, a to nejlépe do žluté nebo oranžové kombinace. Co se týče dekorací, ty použijte v menším množstvím a umístěte je na svou komodu nebo skříňku, která by se na chodbě měla nacházet. V neporušeném stavu se snažte udržovat i vchodové dveře. Jak z venku při příchodu, tak zevnitř při odchodu.

Bydlení podle feng shui

Rozmístění nábytku v obývacím pokoji?

Feng Shui se zaměřuje mimo jiné i na dostatečný prostor. Střed místnosti, tedy obývacího pokoje by měl být průchozí. Ve středu místnosti by v žádném případě neměla být umístěna skříňka nebo stůl. Průchozí a prostorný obývací pokoj uvítají i vaše děti, které si poté mohou v prostorách hrát. Vy je tak budete mít téměř pořád na očích.

Kuchyně a jídelní stůl

Stejné pravidlo platí o kuchyni. Zvlášť pak o jídelním stole. Při jídle byste se neměli na sebe zbytečně mačkat. Pořízení většího stolu by vám s tímto problémem mohlo pomoct. Odpověď na otázku, jakou barvu zvolit je jednoduchá, buď to opět žlutou nebo oranžovou. Jestliže se vám barvy budou zdát již ohrané, lze použít i světlé modrou.

Místnost, kde spíte musí být čistá

Místnost, kde spíše by měla být maximálně uklizená. Dále se v ní nesmí nacházet elektronika, která vás během usínání bude rušit.