Byty v New Yorku
Bydlení

Byty v New Yorku aneb americký sen

V České republice považujeme koupi nemovitosti za relativně skvělou investici. To platí převážně pro lidi, kteří ji stihli nakoupit ještě v období, kdy se ceny u nemovitosti příliš nezvedali. Pokud i vy patříte do této skupiny, pak se nejspíš radujete, protože jste na jednom metru čtverečním mohli vydělat i několik tisíc korun. Jaké to je ovšem bydlet v New Yorku a jak se ceny bytů pohybují zde? Byty v New Yorku jsou bezesporu dražší než u nás, na druhou stranu tomu odpovídá i určitý luxus.

Byty v New Yorku

Byty v jednom z největších metropolí jsou poměrně drahé, co se týče českých poměrů, na druhou stranu, jak jsme uvedli v předchozím odstavci, z oblasti luxusu se s námi nemohou rovnat. Jestliže máte zájem o pořízení bytu v okolí Central Parku, kde se běžně stěhují největší podnikatelé, ceny vás nejspíš nemile překvapí. Za to luxusu si v nich užijete opravdu spoustu. Interiéry zde vypadají jako z budoucnosti a není se svým způsobem čemu divit, ceny zde převyšují hranice i 20 milionů korun za malometrážní byt.

New York bydlení

Ačkoliv za poslední roky ceny nemovitostí ve Spojených státech amerických klesají, New York se stále drží svých hranic. Záležet bude pochopitelně i na tom, o jaké místo se bude jednat. Jak bylo uvedeno výše, za byt, který se nachází u Central Parku zaplatíte opravdu vysokou částku. I tady se ceny mohou výrazně lišit. Záviset bude na tom, jak daleko od Central Parku budete a pro jaký panelový dům se v konečném důsledku rozhodnete. Ceny se tak mohou pohybovat například od 800 tisíc dolarů až po 2 miliony dolarů. Roli na cenu bude hrát vzdálenost od Parku, velikost bytu i samotný luxus.

Počítat musíte s vysokou roční investici

Pokud byste si v hotovosti chtěli pořídit byt v New Yorku, musíte počítat s velkou roční investici. Nebudeme teď počítat hypoteční úvěr. Představte si, že máte finanční prostředky ve výši 800 tisíc dolarů a jdete si koupit jeden z nejlevnějších bytů u Central Parku. Roční investice tak mohou činit bezmála i 10 tisíc amerických dolarů. Daň z nemovitosti a údržba nemovitosti se zde totiž platí jednou měsíčně, a to v řadech stovkách dolarů.

Byty v New Yorku jsou tedy opravdu drahé, mnohem dražší je pak samotný život v jednom z největších metropolí USA.