Co exekutor nesmí zabavit
Finance

Co exekutor nesmí zabavit? Následujte nás!

Pokud jste ve fázi, kdy své závazky nezvládáte splácet, může se snadno stát, že za několik měsíců vás navštíví exekutor, který ocení váš majetek a následně na něj nalepí své nálepky. Tím označí věci, které vám v následujících několika dnů zabaví, jestliže nezaplatíte. Dávejte si ovšem pozor na to, jaké věci vám exekutor chce zabavit, protože se tak může stát, že vám sáhne na věci, na které nemá právo.

Co exekutor nesmí zabavit?

Jestliže bychom to vzali v krátkosti, exekutor vám nesmí sáhnout na věci, které jsou nezbytně nutné k životu a člověk je tak potřebuje pro každodenní potřebu. Dále pak věci, které slouží pro plnění pracovních záležitosti. V neposlední řadě nesmí zabavit věci, které rozporuji s morálními pravidly. Nevíte, jaké věci se v seznamu nacházejí? V následujícím odstavci vám je popíšeme důkladněji. Sami poté vyhodnotíte, že se jedná o velmi podstatné věci, které jsou nezbytně nutné ke každodennímu životu. Mezi ně patří jak levnější, tak dražší věci, bez ohledu na to, jak vysoký máte dluh.

Po čem exekutor nesmí jít

Zabavit vám tedy rozhodně nesmí oblečení. Tady nezáleží na tom, v jakém množství oblečení máte, ani to, zda se jedná o obyčejný oděv či značkový. Co se týče vybavení domácnosti, nesmí vám exekutor zabavit židle, stůl, postel, kuchyňské vybavení a linku. Dále se také nesmí dotknout ledničky, vařiče a sporáku, včetně pračky. Všechny výše uvedené věci zkrátka k životu potřebujete. Zabavit vám nesmí ani snubní prsten, a to z toho důvodu, že se jedná o předmět, který souvisí s povahou a vašim vztahem. Máte-li u sebe hotovost, může vám odebrat pouze takovou část, abyste následně měli alespoň životní minimum.

Dětské hračky si hlídejte!

Ano i dětské hračky patří mezi nezbytné věci. Z pohledu dítěte je to výhoda, protože exekutor nesmí sáhnout na většinu majetku, které patří dětem. Samozřejmě se do této záležitosti nepočítá drahá elektronika. Myšleno je to tak, že zabavit vám nesmí takové množství, které odpovídá potřebě, co se týče plnění domácích úkolů apod.