Co ničí kvalitní spánek a proč nemůžete usnout
Zajímavosti

Co ničí kvalitní spánek a proč nemůžete usnout

Svým způsobem by se dalo říct, že problém s usínáním za svůj život zažil alespoň jednou každý. Další den se dost často lidé ptají, čím byla takto obrovská nespavost způsobená. Příčin může být spousta a my se na ty hlavní společně podíváme. Budete překvapení, čím vším se odborníci zabývají a jaké činnosti nebo věci na vás mají negativní vlivy.

Elektronika v ložnici aneb dlouhodobý problém

Pokud jste začali v poslední době pociťovat problémy se spaním, může to být způsobeno elektronikou v ložnici. Ta totiž vypouští negativní energii, která vám nedovoluje usnout. Nejhůř jsou na tom však ti, co si před spánkem dopisuji prostřednictvím mobilu nebo notebooku s jinými lidmi. Spojení elektroniky a citových vazeb je pro spánek tím nejhorším faktorem, který můžete učinit. Zkuste dát následující noc všechnu elektroniku na stranu.

Co ničí kvalitní spánek

Kávu si údajně dopřát můžete

Není špatné věřit kávě nebo energetickým nápojům, na druhou stranu si sami sobě přiznejte, v kolika situacích vám tyto nápoje pomohli? Pokud jste někdy v životě byli unavení na tolik, že jste usínali v sedě, žádný energetický nápoj nebo káva by vám v tu chvíli nepomohli. Pokud si večer nechcete dopřát kávu z tohoto důvodu, můžete na to zapomenout. Káva je před spaním údajně dovolená. Samozřejmě ji nesmíte vypít pár minut před samotným klidovým režimem.

Alkohol pouze v malém množství

Dáte-li si alkohol ve větším množstvím, než se před spánkem doporučuje, s největší pravděpodobností se vám nebude spát dobře. Větší množství alkoholu je nemalým zabijákem klidné noci, a tak je nutné se mu vyhnout. Jestliže máte žízeň, sáhněte po čisté vodě nebo mléce.

Cigarety už vůbec ne!

Horším zvykem jsou ovšem cigarety. Pokud jste aktivním kuřákem, alespoň na noc byste toho měli nechat. Cigarety jsou podobně jako alkohol zabijákem klidných nocí, a to v daleko silnějším měřítku než předchozí varianta. Vyzkoušet to můžete jednou a uvidíte, že se vám bude mnohem lépe spát.