Čtyři tipy pro levné cestování aneb cestujte levně za zážitky
Cestování

Čtyři tipy pro levné cestování aneb cestujte levně za zážitky

Rozhodli jste se do svého deníku vzpomínek přidat další zážitek a vydáváte se vstříc velkému dobrodružství? Pokud tomu tak je, před výjezdem či výběrem dovolené či výletu se zajímáte o to, kolik to bude stát. Přece jen výlety nebo dovolené nejsou často nic levného, doporučujeme proto cestovat levně za zážitky, kterých díky nepatřičnému utrácení může být opravdu mnoho. V případě, že se rozhodnete vycestovat, máme pro vás pár tipů na levné cestování, abyste neutratili více, než je nutné.

I když se říká, že dovolenou je třeba si užít na plno, neznamená to, že bychom měli utratit všechno, co jsme si našetřili. Utratit si všechny naše úspory rozhodně není vůbec zodpovědné, měli bychom se spíš snažit, aby nám něco zůstalo. S našimi tipy na levné cestování vás však vaše dovolená nebo výlet nebude stát mnoho.

Peníze si směňte v Česku

Doporučujeme si potřebné peníze jednoznačně směnit v České republice. Důvodem je fakt, že v zahraničí se chce na nepřipravených turistech zbohatnout, a tak přirážky jsou hlavně na letištích nebo v centrech měst šílené. Raději si tedy směňte v Česku, kde si najdete výhodné směnárny s minimálními poplatky.

Ubytujte se přes AirBnb

Ubytovat se v hotelech je opravdu nadmíru drahé, a tak raději využijte levné ubytování přes AirBnb, kde nabízí ubytování lidé jako vy. Často je velmi výhodné, využijte toho.

Využijte pítek po cestě

Zejména v horkých slunečných dnech byste měli dodržovat pitný režim. Proto mějte vodu vždy po ruce. Když ale dojde, nekupujte si vodu v obchodech, kde je drahá. Raději využijte pítek, které po cestě najdete. Pítka jsou synonymem pitné vody bez poplatků, načepujte si proto vodu do všech lahví, které máte s sebou.

Nakupujte lístky předem online

Obecně platí, že nakupování online je daleko výhodnější. To u cestování platí dvojnásob. Například v Londýně díky koupi vstupenek online ušetříte stovky korun. Online vstupenky jsou většinou o několik desítek procent levnější, to platí i u jízdného.