Do zlata se investuje stále více. Co jste o tomto drahém kovu nevěděli?
Zajímavosti

Do zlata se investuje stále více. Co jste o tomto drahém kovu nevěděli?

Pokud chce člověk investovat své úspory, většinou je investuje do zlata, jelikož zlato je komodita, které ještě dalším svým opracováním získává stále větší hodnotu. Navíc je to stejné jako u kryptoměny zvané Bitcoin, i v tomto případě lze odhadnout či předpovědět hodnotu zlata, jaká bude za pár dní nebo měsíců. Ale samozřejmě je třeba zmínit, že zlato je stále investice jako každá jiná. Všechny odhady se mohou ukázat jako mylné a nesprávné. Pokud se však máme brouzdat historií, pak lze říct, že zlato se zatím ze všech svých klesajících výkyvů dostalo.  

Než však budete do zlata investovat, co třeba zjistit si něco víc o této komoditě? Prozradíme vám to, co jste možná o tomto drahém kovu doposud nevěděli.  

Co jste možná nevěděli o zlatě 

  • Věděli jste, že zlato se nachází prakticky všude? Z hornin totiž putuje do půdy, z půdy poté do rostlin a poté do živočichů.  
  • Věděli jste, že za nejčistší zlato je považováno to, které má ryzost proslulých sedm devítek, tedy 999,9999? Takové zlato se však používá k chemickým účelům.  
  • Věděli jste, že zlato se těží ve více jak padesáti zemích celého světa? Největší naleziště zlata se nachází v Jihoafrické republice, poté také v Rusku, v Kanadě nebo třeba v Austrálii.  
  • Věděli jste, že tím nejhlubším dolem světa, kde se těží a nachází zlato, je Western Deep Levela Mine v Transvalu v Jihoafrické republice? 
  • Věděli jste, že za ten největší existující předmět, který je vyroben ze zlata, je vana, která se nachází v jednom japonském hotelu? Váží přibližně 150 kilogramů a podle všeho má uzdravovat lidi a prodlužovat jim život. 
  • Věděli jste, že za náhražku platiny se považuje bílé zlato? Má nahrazovat platinu při výrobě klenotů.  
  • Věděli jste, že karát je vlastně hmotnostní jednotkou pro zlato a také pro drahokamy? 
  • Věděli jste, že ty nejstarší recepty na výrobu zlata pochází už z roku 300 před naším letopočtem?