DRFG posiluje vedení a mění akcionářskou strukturu skupiny
Podnikání

DRFG posiluje vedení a mění akcionářskou strukturu skupiny

Představenstvo investiční skupiny DRFG je nově šestičlenné, ale jejím předsedou zůstává majoritní akcionář David Rusňák. Vedení posilují dvě nové tváře – Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa. Představenstvo ještě doplňují tři stávající ředitelé ze skupiny – Roman Řezníček, Juraj Černička a Břetislav Hrabě.

Důvodem nového složení představenstva a akcionářské struktury DRFG je především růst skupiny v posledních letech. V roce 2018 DRFG překročila hodnotu 7 miliard korun aktiv a konsolidované tržby činily bezmála 4 miliardy korun a díky tomu skupina zásadně posílila svou pozici na trhu. To ale není všechno, co skupina Davida Rusňáka má ve svém portfoliu, je to také značka podílového nemovitostního fondu CZECH FUND. Ta na konci loňského roku významně rozšířila svoje portfolio, a také proto v současné době patří mezi tři největší nebankovní realitní fondy v České republice.

DRFG posiluje představenstvo, které má za úkol posílit skupinu

Nové vedení společnosti by se podle Davida Rusňáka mělo určitě zaměřit na posílení aktivit skupiny a samozřejmě také její další růst. Rusňák také zmiňoval další stěžejní body, jako je finanční stabilita a profesionalizace procesů, které jsou ve skupině teď nastaveny. Nic se ale nemění na strategii, hlavními obory investic bez diskuzí zůstávají nemovitosti, telekomunikace a finanční služby. Více informací o DRFG a jejím zakladateli najdete například na: drfg-finance.cz

Do křesla místopředsedy představenstva nově usedl Pavel Vyhnálek. Ten přichází ze společnosti Home Credit, dříve ale také pracoval v nejvyšším managementu společností GE Capital nebo ČSOB. Zkušenosti získával nejen v České republice, ale také na různých nejvyšších pozicích mimo Evropu. Představenstvo doplní další nová tvář, kterou je Pavel Fráňa. Je to špičkový právník s letitými zkušenostmi z advokacie, zaměřuje se především na obchodní právo, působil ale také v byznysu. Dříve pomáhal realizovat projekty řadě významných českých investičních skupin. Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa ovládají společnost PVF Invest, ta se aktuálně stala 35% akcionářem investiční skupiny DRFG.