Homestaging aneb co zajistit před tím, než prodáte svou nemovitost
Bydlení

Homestaging aneb co zajistit před tím, než prodáte svou nemovitost 

Každý z nás si přeje prodat svou nemovitost za maximální cenu. Do té se ale propisuje nejen výměra a lokalita naší nemovitosti, ale také její stav. Homestaging pomáhá zvednout cenu o něco výše. V čem spočívá?  

Ještě, než si podáte inzerát 

Než se rozhodnete, jakým způsobem vlastně svou nemovitost prodáte, měli byste si dobře rozmyslet, jak bude celek vypadat pro nově příchozího. Samozřejmě nejrychlejší formou prodeje je výkup nemovitosti, kde se o tyto záležitosti zajímat téměř nemusíte. Výkup bytu totiž následně homestaging zajistí při jeho budoucím prodeji, vy se tak nemusíte o nic starat. Ve všech ostatních případech, tedy při prodeji pomocí realitky nebo svépomocí, se tato služba skvěle hodí. O co vlastně jde?  

Dokonalé aranžmá 

Jako první se doporučuje odstranit viditelná poškození na vaší nemovitosti. Jedná se například o chybějící kusy malby v interiéru, nebo o jiné na první pohled do očí bijící skutečnosti. Můžete při té příležitosti požádat blízkou osobu, aby se k vám vypravila a sdělila vám své dojmy. Vždy je lepší pracovat s někým, kdo se ve vašem prostoru nepohybuje denně. Můžete použít i levné tapety, které naprosto změní podobu místnosti v reprezentativní pokoj.  

Moderní styl zaručen 

A zbytek již nechejte na profesionálech. Firmy, které se homestagingem zabývají, již mají své osvědčené triky, jak domov nachystat na focení i propagační video. Ví, na co se zaměřit. Svépomocí si homestaging můžete zajistit také – jako první odstraňte všechny upomínkové předměty a osobní věci. Následně do prostoru umístěte kytku a moderní styl dekorací. Vše slaďte do přírodních barev, vyvarujte se kýčům.  

Krásně nachystaná domácnost pro focení následně zvedne zájem mezi kupci, ale také cenu, kterou za svůj byt můžete získat. Na prvním dojmu skutečně záleží.