Investice nemusí být jen výnosné. Řeč je například o chalupaření.
Finance

Investice nemusí být jen výnosné. Řeč je například o chalupaření.

Češi si za posledních pár let našli v chalupaření, a tak si pořizuji tzv. druhé domovy. Nejčastější investici jsou chaty, na kterých si mohou během léta odpočinout. Jakmile přichází na scénu podzim a zima, své druhé domovy opouštějí a vracejí se do měst. Kromě letního dobrodružství se velké procento českých obyvatel tímto způsobem jistí na důchod. Chaty jsou totiž nejlepším způsobem, jak prožít nádherné časy, bez starostí a nutnosti chodit do práce. Mimo jiné se o ně řádně starají a není se tedy čemu divit, že se z chat stávají nemalé investice.

Investice nemusí být pouze o výdělku

Chalupaření je v České republice velmi oblíbené. Tím přichází na řadu i investice, které mohou bez problémů sahat do několika tisíc až desítek tisíc korun. Většina lidi v momentě, kdy slyší o investicích mají nutkání si počítat, jaká je jejich návratnost a zisky. To je ovšem obrovský mýtus, který byste měli okamžitě vyhnat z hlavy. Investice mohou být i životní, které jsou v danou chvíli na místě. Jedním z příkladu může být právě pořízení chaty a následné investování do údržby a oprav.

investice do chalupy

Tato investice vám do života přinese novou starost, ale i radost. Máte pocit, že práce, kterou vykonáváte za něco stojí. Dává vám možnost pořídit si věci, o kterých jste snili. Je logické, že člověk, který nemá finanční prostředky si nemůže pořídit chatu. Investice se mohou začít projevovat časem. Bez financí by vás nemilé překvapili.

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost je také o tom, umět si spočítat své finance, včetně všech investic, které plánujete udělat. Zůstaneme-li u chalupaření, tady se podle statistik ročně investuji desetitisícové částky do oprav, co se týče jedné rodiny s vlastní chatou.

Jestliže přemýšlíte o vlastní chatě, měli byste si nejprve společně se svým protějškem sednout a promluvit si, zda na to máte finanční prostředky. Pokud dojdete k cíli, že si můžete po finanční stránce chatu dovolit, nestojí vám nic v cestě.