Prakticky denně evidují policisté na policejních stanicích takzvané phisingové útoky, při kterých se útočníci vlivem poskytnutých údajů dostávají do internetového bankovnictví klienta a vybírají mu jeho bankovní konto, ne-li si jeho jménem sjednávají nové a nové úvěry. V případě, že se chcete vyvarovat něčemu podobnému, měli byste znát bezpečné zásady používání telefonu a internetového bankovnictví v něm.
Instalace antiviru je nutností
Člověk se domnívá, že mobilní telefony jsou bezpečné, ale jsou v současné době stejně nebezpečné jako počítače, respektive mohou také podlehnout náporu okolních vlivů. Stačí kliknutí na nevhodnou stránku a úvěr ve výši osmi set tisíc korun budete mít nejen do jednoho dne sjednaný, ale také ho budete mít i přeposlaný na neznámá čísla. Zkrátka a dobře i do telefonů se může dostat někdo nebo něco, co vás může stát vaše celoživotní úspory.
Proto si raději nainstalujte antivir, který vás bude chránit před případnými hrozbami, na které narazíte na internetu nebo kdekoliv jinde.
Pozor na veřejné Wi-Fi připojení
Stejně tak si dejte pozor na to, kde se vám mobilní telefon přihlašuje k internetovému připojení. Raději zůstaňte neustále na svých mobilních datech nebo mějte možnost připojení automaticky vypnutou. Tím eliminujete riziko, že byste se připojili na veřejnou a stejně tak nebezpečnou Wi-Fi.
Pokud se přece jenom rozhodnete připojit se k veřejné síti, pamatujte na to, že byste se neměli nikdy k žádnému svému účtu kdekoliv připojovat. Tímto může hacker, který v tomto případě vystupuje jako neviditelný stín, využít a evidovat vaše údaje a následně je zneužít.
Používejte VPN
Věděli jste, že můžete zapnout virtual private network? Čili VPN? Jedná se o virtuální soukromou síť, díky které se budete moct připojit k serverům přes zašifrované spojení čili zajistíte, že vás nebude moct nikdo jen tak odposlouchávat nebo sledovat.
Díky VPN se hacker nepřipojí k tomu stejnému, který používáte vy.