Jak být produktivní jako sám Jeff Bezos?
Podnikání

Jak být produktivní jako sám Jeff Bezos? 

Dlouhá léta se držel na prvním místě žebříčku nejbohatších lidí světa. Jeff Bezos patří jednoznačně k podnikatelům, ke kterým je nutné vzhlížet proto, co dokázal a kam až došel. A i když nyní není součástí tohoto žebříčku (nebo minimálně jeho prvních pěti míst), přesto bychom se od něj měli učit. A to minimálně v tom, jak produktivní dokáže být. O tyto tipy týkající se právě jeho produktivity se podělil.  

Velmi, velmi mnoho spánku 

Že se nemá podceňovat spánek, to ví Jeff Bezos až moc dobře. I proto ho nepodceňuje a nejdůležitější části dne věnuje dostatečné množství času a pozornosti. A právě díky dodržování spánku se těší z řad benefitů, které spánek přináší. Například se řaduje ze schopnosti rychlých rozhodnutí. Také se raduje z dostatečné soustředěnosti a také podpořené schopnosti se učit. Nečelí naopak zhoršení paměti a ani náladovosti, kterou kvalitní spánek spíše anuluje.  

A kolik že to vlastně denně spí? Zakládá si na tom, aby spal alespoň 8 hodin. Právě tato doba mu zajišťuje nejen více energie, ale také skvělou náladu.  

Schůzky? Až po desáté hodině 

Kromě toho si neplánuje schůzky dříve než v deset hodin ráno. V tom se liší například od výkonných manažerů, kteří chtějí svůj denní harmonogram „natřískat” k prasknutí schůzkami už od samého rána. Pro Jeffa Bezose je totiž důležité, jak konkrétně začne svůj den. Čte si noviny, věnuje se sám sobě a cvičení, také rodině, se kterou v klidu posnídá. A to je pro něj klíčové. Je to základní kámen, který dnes a denně pokládá.  

Člověk si myslí, že se tímto připraví o možné výnosy nebo že ho bude stát plánování schůzek až od deseti hodin příliš mnoho. Ve skutečnosti to člověka jen posune kupředu. 

Jen pár rozhodnutí denně 

Stejně tak se příliš nepřemůže, co se rozhodnutí týče. Sám říká, že dělá maximálně tři rozhodnutí denně. To podle něj stačí. Na druhou stranu se k oněm rozhodnutím snaží přistupovat co nejzodpovědněji to jde a tím anuluje množství špatných rozhodnutí plynoucích ke špatným výsledkům.