Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu, včetně ceny! – kopie
Zajímavosti

Jak dlouho trvá rekonstrukce?

Jednou ze zajímavých otázek je, jak dlouho může trvat proces rekonstrukce bytu a na jakou částku v konečném důsledku taková rekonstrukce vyjde. Odpovědi jsou individuální a bude záležet na tom, o jakou rekonstrukci a byt, popřípadě rodinný dům půjde. Pokud máte menší byt, který má pár desítek metrů čtverečních, pak rekonstrukce nebude stát s největší pravděpodobností více než práce ve větších bytech. Samozřejmě cenu bude zohledňovat také výběr materiálu a řemeslníka. To platí i v případě odpovědi na otázku, jak dlouho rekonstrukce bude trvat.

Zajímavosti o rekonstrukci

Jestliže plánujete rekonstrukci u bytu 2 + 1 nebo 3 + 1, počítejte s tím, že v obou případech bude doba rekonstrukce přibližně stejná nebo alespoň velmi podobná. V takovém případě se nejedná o zase tak velký rozdíl. Opět je potřeba ale zmínit, že záležet bude na tom, o jakou práci se bude jednat. V případě, že plánujete rekonstruovat bytové jádro, kuchyň a koupelnu, řídit se můžete informacemi výše. Ať už se jedná o větší nebo menší byt, práce bude téměř totožná. Něco jiného je to v momentě, kdy kromě koupelny a kuchyně se budete pouštět i do jiných místností. Tady už bude byt 3 + 1 trvat z pohledu práce déle.

Cena za kompletní rekonstrukci se může však lišit. Záležet bude, jak jsme již psali na výběru řemeslníka a materiálu. Není tedy nikde psáno, že rekonstrukce bytu 2 + 1 musí být nutně levnější. Jestliže budou chtít majitelé provést kompletní rekonstrukci s kvalitním materiálem a vybavením, může se cena prodražit až na několikanásobek. Co se týče samotné doby, počítejte minimálně s deseti dny, ne-li více. U některých bytů mohou nastat komplikace, které celkovou dobu rekonstrukce bez problému prodlouží i na dva rovné týdny.

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu

Dobu rekonstrukce výrazně ovlivní profesionalita řemeslníka/ů

Výběr řemeslníka bude hrát obrovskou roli v tom, jak dlouho bude rekonstrukce trvat. Nemyslete si, že profesionál se pozná podle toho, za jak dlouho má práci hotovou. Někdy je totiž lepší přiklonit se k delší variantě, protože při výběru opravdu zkušeného řemeslníka tak máte jistotu, že vaši práci neodfláknul. Pokud o řemeslníkovi nic nevíte nebo jeho reference nejsou nijak pozitivní a práci odvedl velmi rychle, neradujte se, první chyby se mohou projevit po pár týdnech či měsících.

Na závěr se vraťme ještě k cenové relaci. Ta může za rekonstrukci kuchyně a koupelny překročit bezpochyby i částku 100 tisíc korun. Při výběru dražšího řemeslníka, materiálu vybavení nemají problém se rodiny dostat i na dvojnásobek, a to v menších prostorech. Vždy je tedy dobré si předem nechat vypracovat cenovou kalkulaci.