Jak lze získat finanční hotovost na rozjezd vlastního podnikání a stát se tak nezávislou osobou na zaměstanavateli
Podnikání

Jak lze získat finanční hotovost na rozjezd vlastního podnikání a stát se tak nezávislou osobou na zaměstanavateli

Kdo by nesnil o podnikání a vlastním řízení svého času? Přece jenom vám zaměstnavatel tyto možnosti v životě nedokáže nabídnout. Kromě toho vám naopak bodne nůž do zad, kdy to nejméně čekáte. Představte si, že máte konec pracovní doby a v tu chvíli za vámi přijde váš nadřízený, abyste dnes zůstali přesčas. Vaše plány na krásné odpoledne s vaším protějškem jsou rázem pryč. Pokud začínáte podnikat a chtěli byste být na volné noze, připravit se musíte převážně po finanční stránce.

Práce na volné noze nese určitou zodpovědnost

Je pochopitelné, že práce na volné noze přináší s sebou i jistou zodpovědnost. Rozhodně nepočítejte s tím, že budete mít začátky příliš jednoduché. Na druhou stranu, jak se říká, co je jednoduché, není pro mě. Váš cíl by měl být dostatečně velký na to, aby okolnímu světu připadal jako nemožný. Teprve v ten moment máte jistotu, že jdete správným směrem.

Jak je to s financemi?

Po finanční stránce budete s největší pravděpodobností na tom ze začátku relativně špatně, protože vaším hlavním úkolem bude úspora. Ze začátku si nebudete jezdit po výletech nebo dovolených. Zkrátka na to nebudete mít finanční prostředky, jestliže tedy nezačínáte s finančním kapitálem od svých rodičů nebo prarodičů.

Kde sehnat finance na začátek podnikání?

Tato otázka je položená správně. Každý by chtěl získat finanční kapitál na rozjezd vlastního podnikání, a to, pokud možno bez využití půjčky. V některých případech to ovšem není zcela možné. Přinášíme vám tipy, jak na finance.

peníze na rozjezd podnikání

Ukážeme si tipy, jak na finance

Způsobů, jak sehnat peníze na rozjezd finančních prostředků je mnoho. Prvním z nich je šetřit všude, kde můžete. To znamená, že v případě, kdy potřebujete povinné vybavení na své podnikání, nepořizujte si nové. Ze začátku vám nejspíš postačí již použité produkty z bazaru. Ušetříte tím i více než 50 % nákladů. Existují však obory podnikání, kde je novota přímo potřebná. Zde lze sáhnout buď to po dotacích nebo Crowdfundingu. Crowdfunding je oblíbená forma získávání finančních prostředků od lidí formou investování. Požádáte si o částku, vytvoříte projekt včetně lákavého popisu a následně čekáte na to, až se vyžadovaná částka vybere. Investovat do vašeho projektu může prakticky kdokoliv. Vy jim za to slíbíte malou odměnu, nemusí se jednat o finanční hotovost.

Oslovení investorů z oborů

Posledním tipem je oslovení investorů vámi vybraného oboru podnikání. Opět počítejte s časovou náročností kvůli vytvoření lákavého projektu. Nemůžete je oslovit bez vytvořeného projektu, protože tím nikoho nezaujmete.

Malé shrnutí na závěr

Na závěr se pojďme podívat na malé shrnutí, jak získat finance na podnikání.

  • Oslovení investorů z oboru
  • Peníze od rodičů
  • Úspora prostřednictvím nákupu použitých věcí nebo levnějších variant
  • Crowdfunding
  • Dotace