Jak neplatit zbytečně moc za léky? Víme to
Finance

Jak neplatit zbytečně moc za léky? Víme to

Stejně jako výdaje v domácnosti (myslíme výdaje za vodu, elektřinu či plyn) neustále rostou, rostou také výdaje související se zdravotní péčí. Samozřejmě se vždy vše odvíjí od našeho zdravotního stavu, mladí lidé toho většinou nepotřebují tolik jako senioři. Obecně platí, že nejvíce peněz utrácí za léky senioři a dlouhodobě nemocní, ostatní za léky ročně utratí něco kolem dvou a půl tisíce korun. I to je však suma, kterou bychom mohli využít trochu jinak. Proto se vyplatí vědět, jak za léky ušetřit.

I když si mnozí lidé říkají, že za léky ušetřit nelze, opak je pravdou. Za všechno je možné ušetřit, dokonce i za léky, které si kupujeme až ve chvíli, kdy je skutečně potřebujeme.

Tipy, jak za léky zbytečně neutrácet

  • Léky si nechte předepsat. V případě, že jsou léky předepsané, velkou část hradí zdravotní pojišťovna. Pokud některé pilulky kupujete dlouhodobě, jelikož je potřebujete, a předepisuje vám je lékař, jsou vždycky levnější než léky koupené bez lékařského předpisu. Samozřejmě mnohé léky je třeba doplatit, výši doplatku však můžete zjistit na stránkách ministerstva zdravotnictví.
  • Založte si věrnostní kartu. Pokud v některé z lékáren nakupujete pravidelně, založte si u ní věrnostní kartu. Funguje to zcela stejně jako věrnostní karty u jiných firem, máte s věrnostními kartami daleko větší slevy a spadají na vás různé akce, při nichž je možné koupit léky výrazně levněji.
  • Informujte se o nabídkách pojišťoven. Pojišťovny mají různé zajímavé nabídky týkající se nejen výhodnějších cen za léky, ale také vám často přispívají i na sportovní aktivity nebo na sportovní vybavení. Informujte se tedy o tom, co nabízí vaše pojišťovna, a třeba se vám podaří získat příspěvky v hodnotě i tisíců korun. A pokud zrovna něco podobného vaše pojišťovna nenabízí, dozvíte se jistě o zcela jiných příspěvcích na různé aktivity.