Jak rychle zaplnit keramické prasátko?
Finance

Jak rychle zaplnit keramické prasátko?

Rozhodli jste se odjet na dovolenou? Nebo si jen chcete dávat peníze stranou na takzvané horší časy? Ať už si chcete začít spořit z jakéhokoli důvodu, děláte rozhodně dobře. Keramické prasátko je dnes k zakoupení na každém rohu, vaším úkolem bude jenom ho naplnit až po okraj. Jenže jak na to? Mnozí lidé nemají ani zdání o tom, jak zaplnit keramické prasátko. Neumí se takzvaně uskromnit a dávat peníze stranou. Právě naopak – peníze spíše rozhazují, než aby si je dávali stranou. Proto vám přinášíme tipy, díky kterým si keramické prasátko zaplníte až po okraj takřka ihned.  

Tipy, jak zaplnit prasátko 

  • Rozlučte se s drahými návyky. Člověk si ani neuvědomuje, kolik utrácí za návyky v podobě cigaret, drog nebo alkoholu. Navíc se zbavíte své závislosti a vaše tělo vám rozhodně poděkuje.  
  • Začněte žít v úsporné domácnosti. A jak na úspornou domácnost? Začněte třeba tím, že do všech lamp a světel v domě namontujete úsporné žárovky, které kradou méně energie, ale za to déle vydrží.  
  • Začněte používat termostat, který bude regulovat teplo v interiéru. Když nebudete doma, teplotu termostat sníží na minimum, ale v době, kdy se domů máte vrátit, vám zase připraví příjemnou pokojovou teplotu.  
  • Začněte kupovat kvalitnější a také spolehlivější výrobky, nedívejte se po tom nejlevnějším na trhu. Lidé, kteří kupují levné výrobky na trhu, ti se také brzy spálí.  
  • Než se uvrtáte do půjčky nebo než požádáte o jiný finanční produkt, doporučujeme si jednotlivé finanční produkty mezi sebou porovnat. Tím předejdete nevýhodným nabídkám, které by z vás mohly vytáhnout nesmyslně vysoké částky.  
  • Pravidelně kontrolujte své spotřebiče v domácnosti. Tím budete předcházet vzniku poruch a následným drahým opravám, které mohou zásadně narušit finanční rozpočet domácnosti.  
  • Začněte pronajímat nevyužité místo ve vaší domácnosti. Pokud máte volný pokoj, proč ho nepronajmout někomu, kdo zrovna hledá třeba krátkodobé ubytování?