Jak se přestat porovnávat s ostatními?
Podnikání

Jak se přestat porovnávat s ostatními? 

Věděli jste, že většina úspěchů je zabíjena tím, jak se mnozí porovnávají s úspěšnými? A mnohdy ani ne s úspěšnými, ale jen těmi, kteří mají pořád, co říct, aniž by toho v životě dokázali mnoho. Takové porovnávání je spíše na škodu. Od úspěšnějších bychom se měli ryze inspirovat a učit, nikoliv je hanit a hledat jejich chyby. Jak tedy tento náš zlozvyk srovnat se zemí? 

Vidíte jen výsledek, nikoliv cestu 

Problémem toho, že se neustále s někým srovnáváme, je, že vidíme především výsledek, nikoliv tu cestu, kterou člověk ušel za tím, kde je nyní. Na sociálních sítích je nám reprezentována pouze ta krásná, sladká omáčka, ale už se nevidí ta skutečnost, neúspěchy nebo dřina či pot, jež se dnes a denně musí vynaložit, aby člověk došel tam, kam dojít chce. 

Proto předtím, než se rozhodnete s někým se srovnávat, berte v potaz několik věcí – především to, že skutečně vidíte pouze výsledek, nikoliv tu cestu, kterou si každý jeden člověk musel ujít. 

Naplňte své potřeby a sny 

Už jste někdy slyšeli tvrzení, že pakliže se chcete přestat porovnávat s ostatními, musíte se stát naplněnými? I když se to někomu jeví jako fáma, ve skutečnosti to tak je. Pokud se sami cítíte šťastní, radostní a naplnění, nemáte potřebu se zabývat ostatními. Zkrátka žijete život podle vlastních představ a jste skutečně tou nejlepší verzí sebe samotného.  

Pokud máte pro něco vášeň, vytrvale si za tím jděte a přestaňte se porovnávat s ostatními. Jděte si za svými potřebami a touhami. 

Zapomeňte na sociální sítě 

Jak už bylo zmíněno, tendence se neustále porovnávat pramení z toho, že na sociálních sítích trávíme až příliš mnoho času. Ve skutečnosti bychom měli zapomenout na sociální sítě. Nikdy se nedostaneme do cíle, pakliže budeme sledovat cestu někoho jiného. Musíme dát firmu (nebo jiné naše podnikání) na první místo, teprve poté se nám v tom skutečně vyplatí uspět.