Jak ušetřit na nákupu květin
Finance

Jak ušetřit na nákupu květin 

Rádi obdarováváte ženy ve svém okolí květinami, ale trápí vás jejich velmi vysoké ceny? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám pomohou při nákupech ušetřit. 

Pěstování svépomocí 

Jednoznačně nejúspornější variantou, kterou můžete zvolit je vlastní pěstování květin. Samozřejmě se musíte obrnit značnou dávkou trpělivosti a počítat s tím, že květiny vám budou k dispozici pouze v určitých časových intervalech, ale na druhou stranu jejich darováním ještě navýšíte celkový dojem. Každá žena jistě při myšlence, že jste jí květy vlastnoručně vypěstovali pookřeje. 

Osobní vyzvednutí 

Pokud se rozhodnete květiny přeci jen nakupovat, volte vždy variantu osobního vyzvednutí. Kurýři i různé druhy rozvozů jsou velmi nákladné a celkovou cenu pořizované kytice mohou výrazně navýšit. 

Nákup od dodavatelů 

Velmi zajímavou alternativou nákupů v běžných květinářstvích jsou nákupy květin přímo od velkoobchodních dodavatelů. Ti dováží kytice obvykle ze zahraničí a zprostředkovávají do květinářství ke konečnému prodeji zákazníkům. Pokud se vám podaří některého z těchto dodavatelů oslovit, získáte ceny bez přidaných marží květinářství, čímž opět můžete své náklady zajímavě ponížit. 

Nákupy mimo centra měst 

Cena květin je výrazně závislá na podmínkách lokálních trhů. Nejdražší jsou obvykle květinářství ve velkých městech a obchodních domech. Pokud bydlíte v některém z těchto měst, vydejte se vždy do květinářství na jejich okraji. Jestliže máte možnost v ideálním případě volte maloměstská květinářství. 

Vybírejte kvalitu 

I přes snahu ušetřit byste se měli primárně zaměřovat na kvalitu květin. Za výrazně nižší ceny se vám totiž často může dostat do rukou kytice jejíž výdrž bude velmi krátkodobá a dojem s ní příliš neuděláte.