Jak ušetřit za poštovné?
Finance

Jak ušetřit za poštovné?

Pokud doma máte věci nebo oblečení, které nenosíte nebo které nepotřebujete, automaticky ho fotíte a sdílíte na online bazarech. A když se poštěstí, můžete ho po zaplacení poslat na adresu nového majitele. V případě, že využíváte často služby České pošty, pak víte, že se v nedávné době opět zdražovalo. Je to šílené, ceny České pošty jdou už do stovek korun, jsou ostatně nevýhodností samotnou. V případě, že ještě nevyžíváte Zásilkovnu, která se dnes považuje za obrovského rivala a konkurenta České pošty, přinášíme vám několik tipů a doporučení, jak případně ušetřit za poštovné.  

Ušetřit za poštovné však nechtějí jen ti, kterým se podařilo něco koupit na online bazarech, ale také ti, kteří na internetu nakupují. Cena poštovného se liší velikostí i hmotností balíčku, také dopravcem. Pokud nechcete cenu zvyšovat na šílené sumy, máme pro vás několik tipů a způsobů, jak za poštovné ušetřit.  

Využívejte dny dopravy zdarma 

Každý internetový obchod nabízí jednou z čas dopravu zdarma. Případně dopravu zdarma je možné získat i nad určitou cenu objednávky. V rámci dnů dopravy zdarma ušetříte mnohdy i stovky korun, které byste jinak museli připlácet, aby se k vám zboží dostalo včas.  

Nechejte si dovézt zboží na kamennou prodejnu 

Abyste se vyhnuli poštovnému, můžete si nechat dovézt zboží na kamennou prodejnu, pokud máte kamennou prodejnu v blízkosti bydliště nebo po cestě do práce. Kamenné prodejny často nemají to stejné na skladě jako internetové obchody, aby se však neplatilo poštovné, nabízí se možnost nechat si poslat zboží na pobočku.  

Hledejte na internetu slevové kupony 

Hledáte na internetu slevové kupony? Občas každý obchod vyhodí do světa slevový kupon, který se vyvěsí na internetu. A mnohdy jsou právě na dopravu zdarma. Než tedy dokončíte objednávku, raději se podívejte na internet, jestli náhodou není slevový kód v běhu.