Jaké existují investice
Finance

Jaké existují investice? Ponořte se do investic.

Inflace každým rokem znehodnocuje vaše finanční prostředky, které máte na svých bankovních účtech. Pokud nechcete ročně ztrácet několik málo procent, pak se můžete zaměřit například na různé investice, které vám vydělají nejenom na inflaci, ale i peníze navíc. Pochopitelně bude záležet na tom, jak aktivní budete a jakou částku jste ochotní investovat. Pojďme se společně podívat na to, jaké druhy investic existují a kde můžete své peníze vložit.

Jaké existují investice?

První možností je spořící účet. Jedná se však více o spořící účet než o investiční. I přes to spořící účty nabízejí určitá procenta a bonusy, na kterých můžete vydělat finanční prostředky. Ačkoliv se nejedná o příliš vysoká procenta, je to daleko lepší zhodnocení než nechat finanční prostředky volně na svém bankovním účtu. Je potřeba ale myslet na fakt, že daná procenta a bonusy z větší části nedokážou pokrýt ani inflaci, natož vám následně nějakou tu korunu vydělat. Jak jsme již zmiňovali výše, spořící účet je dobrý spíše na odkládání finančních prostředků, které se vám mohou později hodit.

Jaké jsou druhy investic

Další investiční příležitostí jsou akcie. Tady už se dá vydělat nejenom na inflaci, ale i peníze stranou. Je však potřeba vědět, že investování do akcií nepatří mezi jednoduché činnosti. Jestliže si myslíte, že během pár týdnů nebo měsíců budete milionáři, jste na omylu. V první řadě si o akciích nastudujte důležité informace. V opačném případě totiž o své finanční prostředky můžete snadno přijít. Hodnoty akcií se neustále mění a záležet bude na tom, do jaké firmy se rozhodnete investovat. Vyberete-li si špatnou volbu, pak nepočítejte s tím, že se vaše peníze budou zhodnocovat.

Jak jsou na tom další investice?

Mezi další investice patří například P2P půjčky. Jinými slovy se jedná o typ půjčky, kde lidé půjčují lidem. V tomhle případě se investorem můžete stát i vy. Procentuální zhodnocení bude záležet na tom, o jakého člověka půjde a jak moc jste ochotní riskovat. Na závěr bychom vás rádi seznámili s investováním do nemovitostí. Jak jistě sami víte moc dobře, nemovitosti se během posledních několika letech výrazně podražili.