Jaké potraviny pomáhají lépe spát
Zajímavosti

Jaké potraviny pomáhají lépe spát?

Problémy s usínáním se netýkají jen starších lidí, ale i těch mladších. Čas od času má problém usnout zkrátka každý, bez ohledu na to, kolik mu je let. Pokud i vy jste se s tímto problémem setkali a následující den vás únava dohnala už během dne, měli byste přemýšlet nad potravinami, které vám pomohou s kvalitnějším spánkem. Stačí jen vstoupit do kuchyně, protože většinu těchto potravin máte doma. Jestliže ne, pak byste si pro ně měli zajít do obchodu. Mohou se vám totiž náramně hodit.

Jaké potraviny pomáhají lépe spát?

O účinku mléka většinu z nás učili už samotné babičky. Mléko je kvalitní surovinou pro lepší spánek. Pokud chcete tento účinek ještě zdvojnásobit, vyzkoušejte k němu i med. Jestliže nakombinujete mléko s medem, bude váš spánek kvalitnější a vy tak dokážete rychleji usnout. Jedná se o nejstarší recept, který je tady s námi už několik desetiletí a dědí se z generace na generaci. V případě, že jste těmto receptům příliš nevěřili a váš spánek není kvalitní, možná jste své stanovisko přehodnotili. Rozhodně byste mléko s medem měli vyzkoušet, protože jak se říká, za zkoušku nic nedáte.

Potraviny na kvalitnější spánek

Další potravinou jsou banány. Jestliže se nechcete v noci převalovat a koukat na strop, jsou banány tou správnou volbou, podobně, jako mléko s medem. V banánu se skrývají složky a látky, které napomáhají lépe usnout. Bohužel o této surovině mnoho lidí neví, a tak vždy dávali přednost právě již výše uvedenému mléku. Pokud na vás už mléko s medem nezabírá, je nejvyšší čas vyzkoušet banány. Banány obsahuji například vápník, tryptofan, hořčík nebo vitamíny. Dále pak látky napomáhající k lepšímu spánku, jak jsme uvedli v tomto odstavci.

Další potraviny pro lepší spánek?

K dalším surovinám patří opět ovoce. Tentokrát se však podíváme na kiwi. Kiwi je surovina, která napomáhá nejenom ke kvalitnějšímu spánku, ale také k rychlejšímu usínání. Právě o tom tyto suroviny jsou. Nezáleží totiž jen na tom, jak kvalitní je váš spánek, ale během jaké doby dokážete usnout. Pokud ráno brzo vstáváte do práce, potřebujete surovinu, která se vám postará jednak o kvalitní spánek a jednak o rychlejší usínání.