Lidé už nemají zájem o práci v Británii
Finance

Lidé už nemají zájem o práci v Británii. Co za to může?

Pokud sledujete aktuální dění, jistě vám neuniklo, že termín brexitu se blíží. I když si Velká Británie od tohoto kroku slibuje mnoho, zatím to nevypadá tak, že by brexit byl pozitivní krok. Například přistěhovalci začínají ztrácet zájem o práci v Británii, doposud se však do Británie všichni jen hrnuli. Díky tomu, že se snižují počty zahraničních zaměstnanců, britské firmy mají nemilý úkol – musí obsadit všechny volné pozice, kterých najednou přibývá.

Jak jsme zmínili, ještě donedávna lidé mířili do Velké Británie, a to proto, že byla pracovně lákavá. Lidé se sem vydávali třeba jen na pár měsíců, jiní si užívali toho, že zde mohou strávit pracovně i několik let. Jenže s blížícím se termínem brexitu najednou do Velké Británie z Evropské unie neputuje tolik lidí, jak bylo zvykem.

Pro britské zaměstnavatele je tak brexit obrovská potíž. Už nyní, kdy zatím brexit ani plnohodnotně nefunguje, nemohou volné pracovní pozice obsadit.

Snížení počtu zahraničních zaměstnanců až o šedesát tisíc

Jen během jednoho jediného měsíce (a sice mezi dubnem a červnem) klesl počet pracujících lidí ze zahraničí o šedesát tisíc v meziročním srovnání. Přitom ještě vloni a předloni byl nárůst zahraničních pracovníků obrovský, dosahoval až tří set tisíc.

Pro přistěhovalce se tak skutečně stala Británie méně aktivní. Možná za to může zmiňovaný blížící se termín brexitu, možná za to může nezaměstnanost, díky které se nabízí skvělé peníze i na jiných pracovních pozicích.

Situace v Británii se bude nadále zhoršovat

Z aktuálních statistik vyplývá, že situace v Británii se bude i nadále zhoršovat. Přece jen v roce 2021 by mělo dojít k omezení zaměstnávání občanů Evropské unie, zejména u méně kvalifikovaných profesí se bude značně propouštět. Přistěhovalci by se tak měli začít ohlížet po nějakém novém zaměstnání nejlépe ve své rodné zemi.