Miliardáři si nekupují letadla, přešli na luxusní tanky
Zajímavosti

Miliardáři si nekupují letadla, přešli na luxusní tanky

Když byste měli na svém kontu miliardu dolarů, za co byste ji utratili? Za co byste obecně utráceli takové množství peněz? Koupili byste si luxusní automobil, nejspíše několik vil, z nichž byste některé pronajímali, aby se peníze zkrátka točily a nesnižovalo by se rapidně jejich množství. Nebo byste si snad koupili letadlo, jako to udělal miliardář ze známého amerického seriálu Dva a půl chlapa? Když byste měli tolik peněz na účtu, vězte, že byste šli s ostatními miliardáři ruku v ruce. Tudíž byste si nekupovali letadla, ale nové luxusní tanky, což je aktuálně hit ve světě miliardářů.  

Letadla už jsou dávno out, to ostatně potvrdí nejeden miliardář, který se pyšní unikátním luxusním tankem ve své garáži. Jedná se o nadčasovou hračku pro bohatou klientelu, to se nechali slyšet vojenští experti. Nové tanky, které si kupují miliardáři, mohou jezdit po jakémkoli povrchu, nezáleží na tom, jestli je to písek, bažina nebo sníh. Navíc jsou to stroje, které lze z fleku označit za nezničitelné.  

Stojí za tím společnost Howe a Howe Technologies 

Za vším stojí Howe a Howe Technologies, což je společnost, která své první pásové vozidlo navrhla už přes osmnácti lety. Před deseti lety se dostal stroj do Guinessovy knihy rekordů, o rok dříve to byl vynález roku. Dnes je to hračka, kterou si pro zábavu kupují miliardáři z celého světa.  

Jak jsme zmínili, vozidlo si poradí s jakýmkoli terénem. Z venku vypadá vozidlo velice drsně, uvnitř je to však jen pohodlné auto s koženými sedačkami, zevnitř opravdu jako vojenské vozidlo nevypadá.  

Kolik stojí?  

Ptáte se na cenu? Pak si držte klobouky. Nejedná se o vůbec levnou hračku, naopak. Cenově začíná na pět seti tisících dolarů. O sto tisíc dolarů více je vozidlo pro dvě osoby. V nabídce společnosti je však i čtyřmístný tank, který však vyjde na více jak šest set tisíc dolarů. Dovolit si tuto hračku tedy mohou opravdu jen miliardáři.