Národní parky ve Spojených státech amerických
Cestování

Národní parky ve Spojených státech amerických

Národních parků je ve Spojených státech amerických celá řada. Jde o místa, která lákají velké procento turistů z celého světa, bez ohledu na to, jaká je mezi státy vzdálenost. Mezi ty nejznámější patří s největší pravděpodobností Yellowstone, který ročně navštíví miliony turistů. Pokud jste však tento národní park viděli, nemusíte zoufat, nabídka je totiž opravdu velice pestrá. Pojďme se podívat na tři národní parky ve Spojených státech amerických.

Národní parky ve Spojených státech amerických

Prvním národním parkem, se kterým bychom vás chtěli seznámit je Dry Tortugas. Větší část národního parku se nachází na moři, zatímco menší část na pevnině. Národní park můžete najít Jihozápadně od poloostrova Florida. Jedná se o jeden z nejznámějších poloostrovu, takže při hledání nebudete mít žádný problém na národní park narazit. V národním parku vás čeká jak ptactvo, tak neuvěřitelná podívaná na zvířata. Kromě zábavy v podobě zvířat si můžete užit dovádění ve formě šnorchlování či jiných vodních aktivit. Záležet bude na vás, jakým směrem zábavu povedete.

Národní parky v USA

Chtěli byste zamířit spíše na národní parky, na kterých se objevuje písek či dokonce písečné duny? Pokud ano, pak si tento odstavec rozhodně přečtěte až do konce. Jedním z takových parků je totiž i Great Sand Dunes. Národní park se nachází v jižním Coloradu, což je z pohledu hledanosti podobné, jako u předchozí varianty. Co se týče písečných dun, ty nejvyšší dosahují až 230 metrů. Dokážete si představit takto nádherné místo, které vás okouzlí při samotném vstupu? Jestliže ne, je nejvyšší čas podobná místa začít navštěvovat. Národních parků je zde opravdu spousty.

Přírodní krásy

Objevujete rádi přírodní krásy? Navštivte Americkou Samou. Jedná se o národní park, který vám nabídne nejhezčí přírodní krásy na světě, o kterých jste neměli doposud ani nejmenší tušení. Pokud si myslíte, že přeháníme, zkuste se sami přesvědčit. Během prvních pár vteřin zjistíte, že tomu tak skutečně je.