Nejčastěji používané kuchyňské spotřebiče jako zloději peněz z naší peněženky
Bydlení,  Finance

Nejčastěji používané kuchyňské spotřebiče jako zloději peněz z naší peněženky

Není tomu tak dávno, co začali dodavatelé elektřiny a dalších energií zdražovat. Lidé na to reagovali tak, že přecházeli k výhodnějším dodavatelům, ale posléze se ukázalo, že budou zdražovat všichni, nejen jeden z nich. A tak se rozhodli šetřit. Vyměnili všechny žárovky za LED žárovky, naučili se více sprchovat, než koupat, mimo jiné se také naučili po sobě zhasínat, což je skvělé. Na druhou stranu zapomněli na něco, co se označuje za zloděje peněz z naší peněženky, a tím jsou kuchyňské spotřebiče, které používáme dnes a denně. Víte, kolik nás stojí takové kuchyňské spotřebiče? 

Každý kuchyňský spotřebič má spočítanou svou roční spotřebu. Jen myčka na nádobí spotřebuje během roku zhruba 300 kWh elektrické energie. Odborníci tedy doporučují myčku zapínat jen tehdy, kdy je opravdu stoprocentně plná. I když se říká, že myčka šetří vodou, o elektrické energii se to říct bohužel nedá.  

Při zapínání myčky volte úsporný nastavený program, který je obvykle na padesát stupňů Celsia. Nezapomeňte všechny zbytky z talířů nebo misek umýt, aby nedocházelo k případnému poškození. Pokud vynecháte program sušení a nádobí posléze utřete sami, také ušetříte trochu elektrické energie.  

Jak je to s ledničkou? 

To však byla jen myčka. Jak je to s hojně využívanou ledničkou? Lednička podle odhadů spotřebuje za rok asi 400 kWh, pokud bude nastavena na pár stupňů nad nulou. Nedávejte ji ale k tepelným spotřebičům, spotřeba může totiž stoupnout až o patnáct procent.  

Stejně tak zvyšuje spotřebu i námraza v ledničce.  

Jak je to s elektrickým sporákem? 

Nesmíme zapomínat ani na elektrický sporák, který nás ročně stojí zhruba 430 kWh. Abyste tedy zbytečně moc “neprovařili”, investujte do kvalitního nádobí a také do těsnících pokliček, které ušetří trochu elektrické energie při vaření.