Pokojové rostliny, které zamezí stresu při práci
Bydlení

Pokojové rostliny, které zamezí stresu při práci

Pracujete neustále ve stresu? Měli byste s takovým prostředím rychle zatočit. Práce ve stresu opravdu nikomu neprospívá, doporučujeme buď změnit zaměstnání a najít si klidnější práci v oboru, nebo si svou kancelář vybavte pokojovými rostlinami, které budou stresu při práci zamezovat. Pokojové rostliny jako takové mají opravdu zvláštní moc. Ví se o nich, že dokážou zvlhčit vzduch, kromě toho dokážou vzduch očistit od bakterií a dalších nečistot, které kolují v interiérech. A v neposlední řadě mnohé druhy dokážou zbavit člověka stresu, dokonce uvolní napětí v celé místnosti. Jaké rostliny jsou tak mocné? 

Orchidej zvaná phalaenopsis 

Jednou uklidňujících orchidejí je také orchidej phalaenopsis, která dokáže velmi snadno uklidnit člověka. Kromě toho je to rostlina, která roste až třikrát do roka, pokud se o ni správně staráte. Má nádherné květy, většinou jsou v bílé barvě nebo případně v růžovém odstínu. Listy by se měly pravidelně rosit, pozor si dejte na zalévání – je nutné  květinu ponořit do vody, nechat ji napít a posléze ji z vody vyjmout. Stejně tak si dejte pozor na vhodný substrát – ideální je substrát pro orchideje.  

S anturiemi pracujte bez stresu 

Stejně tak uklidňující jsou i anturie neboli anthurium. Jedná se o květiny s velmi luxusním vzhledem, které najdete v mnoha krásných odstínech. Například jsou krásné odrůdy červené, ale také bílé varianty jsou zajímavé.  

Znáte pestrobarevnou kalanchoe? 

Další antistresovou pokojovou rostlinou je pestrobarevná kalanchoe, které se daří takřka všude na jakémkoli stanovišti. Ani přímé sluneční světlo jí nevadí, což se o mnohých květinách říct nedá. Pěstujte ji se vší péčí a opatrností. Nemusíte ji příliš zalévat, rostlina mnoho vody nepotřebuje, v zimě ji spíše udržujte v suchu. Ani suchý kancelářský vzduch rostlině nevadí, i přesto kvete (květy vydrží klidně až pět týdnů).