Prezentujte svůj podnikatelský záměr před investory i bankami
Podnikání

Prezentujte svůj podnikatelský záměr před investory i bankami

Prezentovat před bankou nebo investory podnikatelský záměr může být obtížný proces, který bezesporu vyžaduje důkladnou přípravu. Pokud se chystáte na podobnou činnost, pak je potřeba se zaměřit na samotnou přípravu, jak jsme již zmiňovali. I přes to, že bude podnikatelský záměr sebevíc dobrý, nemusí se zalíbit všem. Další pravidlo tedy zní, že byste se rozhodně neměli vzdávat.

Jak prezentovat svůj podnikatelský záměr?

Představte si, že by za vámi někdo přišel s tím, že od vás vyžaduje vaše finanční prostředky. Při první schůzce nemáte šanci odhadnout, o koho se jedná. Jeho podnikatelský záměr může být sice sepsán výborně, ale k tomu, abyste peníze investovali, musíte znát i dotyčnou osobu. To stejné platí i v opačném případě. Jestliže chcete získat od investorů nebo banky finance, musíte se zaměřit na důvěryhodnost a přípravu.

Prezentujte svůj podnikatelský záměr

Bankovní společnosti a investory bude zajímat, jaké máte představy a co se ukrývá ve vašem podnikatelském záměru. Mimo jiné se zaměří na případné zisky, které v budoucnu získají. Rozhodně nepůjdou do nápadu jenom kvůli toho, že máte nádherné oči. Jejich hlavní prioritou je, získat své finanční prostředky zpět. V nejlepším případě je ještě rozmnožit, a to mnohonásobně.

Čas hraje hlavní roli

Investoři a bankovní společnosti vám dají jistý čas na prezentaci, který byste měli dodržet. Je důležité si prezentaci připravit nejlépe v programech, které jsou pro tyto účely určeny. Nejlepší volbou pro začátečníky je bezesporu PowerPoint. Jedná se o program Microsoft Office. Většinou je nainstalován společně s Wordem.

Vždy byste také měli mít prezentaci v deskách, kterou následně rozdáte všem účastníkům schůzky. Předem si tedy zjistěte, kolik lidí bude váš nápad poslouchat. Několikrát denně si před schůzkou připravujte prezentaci. Svou roli jistě bude hrát i vaše komunikace, která prodává. Musíte se tedy zaměřit na to, jak svou prezentaci nejlépe prezentovat, aby se zalíbila všem, kteří ji budou poslouchat.