Provoněný byt nebo rodinný dům je základem
Bydlení

Provoněný byt nebo rodinný dům je základem

Domácnost je místem klidu a pohody. To by ovšem neměl být jediný důvod, proč se do svého bytu nebo rodinného domu rádi vracíte. Samozřejmě teď nebudeme počítat rodinu a okolností týkající se členů domácnosti. Řeč je v tomto případě o vůni. Pokud se nesnažíte domácnost provonět, můžete cítit po čase nepříjemné zápachy, ať už z vaření nebo koupelny. Pojďte probudit svou domácnost, co se týče vonné stránky.

Provoněná domácnost je základem pohodové atmosféry

Svůj interiér je možné provonět několika způsoby, mezi ty nejúčinnější patří bezpochyby květiny. Pokud se ve vašem bytě nebo rodinném domě nenachází ani jedna, měli byste to za velmi rychle změnit. Čerstvě koupené květiny dokážou rozveselit interiér domácnosti ve všech směrech. Mimo jiné vydrží alespoň pár dnů. Jestliže vás nebaví chodit pro čerstvé rostliny několikrát týdně, řešení se nabízí v pokojových rostlinách. Ačkoliv nedosahují vůní, jako čerstvé, vydrží vám při kvalitní péči minimálně pár let. Vždy bude záviset na druhu a kvalitě dané rostliny.

Provoněný byt nebo rodinný dům

Dalším zdrojem vůně mohou být vonné svíčky. Dnes už to není pouze o tom, donést si svíčku na stůl a zapálit ji. Svíčky dnes pořídíte různé, od vonných, až po dekorativní. Ve vaší situaci byste se měli soustředit na ty vonné. Opět si dávejte pozor, u koho tento produkt nakupujete. Ne vždy se jedná o vhodné vonné svíčky, které jsou určený do domácnosti s malými dětmi. Vybírejte převážně podle kvality a příchutě.

Aroma lampy a interiérové parfémy

Třetím skvělým tipem na domácí vůně jsou aroma lampy. Jde o zajímavou vychytávku, kdy do dolní části umístíte svíčku, kterou pochopitelně zapálíte a na vrch nakapete pár kapek vonného oleje. Tím, jak svíčka hoří se dostává teplo do vrchní části a uvolňuje aromatický olejíček. Ten by měl být smíchán s vodou.

Na závěr je možnost sáhnout po interiérových parfémech. Ty funguji na stejném principu jako osvěžovače vzduchu a mohou být umístěny ve spreji s časovačem, který je nastaven například na každou hodinu. V praxi to znamená, že podle vámi nastaveného času sprej vypustí dostatečné množství vonných esenci na to, aby dokázali provonět byt.