Seznamte se s pravidlem třiceti dnů
Finance

Seznamte se s pravidlem třiceti dnů

Máte nachystané keramické prasátko, které chcete do dovolené zaplnit až po okraj? Doporučujeme si začít už nyní spořit, abyste měli, co na dovolené utrácet. V případě, že chcete v současně době začít šetřit, není to nic snadného. Na druhou stranu to není ani nic nemožného, stačí vám jen osvědčit si několik tipů a rad, díky kterým své připravené keramické prasátko naplníte až po okraj. Jedním takovým tipem je pravidlo třiceti dnů, které vám může pomoct našetřit si opravdu i tisíce.  

Pokud přemýšlíte nad tím, co to vlastně pravidlo třiceti dnů je, prozradíme vám to. Nehledejte za tím žádnou vědu, je to opravdu jen pomocník na cestě k vytouženému bohatství.  

V čem spočívá pravidlo třiceti dnů? 

Pravidlo třiceti dnů nespočívá v ničem jiném, než v kráse odolávání. Pokud se vám něco líbí, většinou máte touhu si to koupit ihned, aniž byste si byli vědomi toho, že vám koupení dané věci může způsobit nejedny nepříjemné finanční potíže. Mnozí lidé díky touze po dané věci jsou za danou věc ochotni utratit opravdu i desetitisíce, zanedlouho ale zjistí, že danou věc k ničemu nepotřebují, že je jim opravdu k ničemu.  

A právě takovému bezhlavému utrácení může pravidlo třiceti dnů předcházet. Díky tomuto pravidlu totiž musíte čekat dlouhých třicet dnů, než si danou věc koupíte. Nesmíte si ji koupit dřív. Během jednoho měsíce se vám touha po věci rozleží v hlavě a sami uvidíte, jestli bude za měsíc tak skvělá, jaká se zdála na první pohled být. Uvidíte, že najednou nebude tak atraktivní, za jakou jste ji považovali původně.  

Díky pravidlu třiceti dnů si našetříte tisíce 

Jelikož většinou toužíme po dražších věcech, díky třicetidennímu pravidlu se vyhneme bezhlavému a velmi drahému utrácení. Najednou si dobře promyslíme, jestli například tablet potřebujeme nebo jestli nový model telefonu je opravdu tak nutný a potřebný, jak si říkáme.  

Pravidlo třiceti dnů není vůbec špatné, chce si ho jen osvojit a pak jej budete praktikovat opravdu neustále.