Seznamte se s rozdíly mezi poskytovatele a zprostředkovatele půjček
Finance

Seznamte se s rozdíly poskytovatele a zprostředkovatele půjček

Při zařizování půjčky se můžete setkat se dvěma osobami, jednou z nich je zprostředkovatel a druhou poskytovatel. Pokud jste si doposud mysleli, že se jedná o tentýž osobu, jen s jiným názvem, pak jste se velice mýlili. Rozdíl u těchto dvou osob skutečně existuje. U které si následně půjčku vyřídíte, bude záležet čistě jen na vás. V první řadě se nenechte oklamat.

Zprostředkovatel půjček má pod sebou více bankovních společností

Jestliže vyhledáte zprostředkovatele, nejspíš vám nabídne půjčku u několika bankovních společností. Správní a profesionální zprostředkovatelé vám nabídnou produkt, který bude výhodný pro vás. Nebude se ohlížet na to, jakou provizi z dané půjčky má. Na druhé straně jsou zprostředkovatelé, kteří vám dohodí jakýkoli finanční produkt, jen aby měli co nejvyšší provizi. Výhodou u zprostředkovatelů může být fakt, že vám vyjedou nabídku několika bankovních společností. Nevýhodu je, že nikdy nevíte, jaký produkt vám konkrétně nabídnou. Vždy tedy buďte u zprostředkovatelů opatrní a nechte si nabídku vyjet osobně, ať ji důkladně vidíte.

Seznamte se s rozdíly poskytovatele a zprostředkovatele půjček

Poskytování půjček s vlastním finančním kapitálem

Zprostředkovatel půjčku zprostředkovává, to znamená, že v konečném důsledku ji dokončí skuteční finanční zaměstnanci. Poskytovatel půjček má vlastní finanční kapitál, který následně půjčuje zájemcům o půjčku. Na základě toho se dohodne úroková sazba, aby poskytovatel půjček mohl následně vydělávat. Nevýhodou je, že budete muset respektovat jeho podmínky. Nemáte při výběru takové možnosti, jako u zprostředkovatelů půjček.

Koho si vybrat pro půjčku?

Tady bude záviset na tom, jaké podmínky vám může nabídnout poskytovatel a co je schopen pro vás udělat zprostředkovatel půjček. Jestliže se sejdete s poskytovateli, kteří vám nenabídnou příliš výhodné podmínky, je dobré se sejít se zprostředkovatelem. Ten vám ukáže nabídku známých bankovních společností, u kterých si můžete být jistí, že dané podmínky budou dodrženy.

Ať už si vyberete jakoukoli půjčku, vždy je důležité kromě výběru poskytovatele nebo zprostředkovatelé také to, jak jsou sepsány smlouvy.