Srovnáváme spořící účty. Kterým věřit a do kterých vložit své peníze?
Finance

Srovnáváme spořící účty. Kterým věřit a do kterých vložit své peníze?

Je velmi chvályhodné, že si Češi začínají spořit či dávat peníze stranou. Důvodem je často fakt, že vědí, že může přijít mimořádná situace, v niž musíme zaplatit více, než očekávali. Nabízí se však otázka, jak konkrétně se vyplatí spořit. Přece jen existuje mnoho spořících produktů, v rámci kterých si můžeme našetřit opravdu slušné peníze, na druhou stranu také existují produkty, které nás mohou o peníze obrat. Pojďme si proto srovnat spořící účty na trhu a prozraďme si, kam konkrétně vložit své peníze.  

Nejdříve je třeba si prozradit, co to vlastně spořící účet je. Dalo by se říct, že je to spojení výhod běžného a terminovaného vkladu, kdy se z terminovaného vkladu bere vyšší zhodnocení, z běžného zase likvidita vložených prostředků. Bonusem nejsou žádné poplatky, které si banky obvykle účtují.  

Pojďme si však srovnat konkrétní poskytovatele spořících produktů a to, jestli se na ně dá spolehnout či nikoli.  

Air Bank 

Jednoznačně nejlepším poskytovatelem spořících úvěrů je banka Air Bank, která nabízí spořící účty s úrokovou sazbou jedno procento do čtvrt milionu korun. Karta se však musí aktivně používat, ideální je placení minimálně pětkrát do měsíce touto kartou.  

Creditas banka 

Air Bank však šlape na paty banka Creditas, kterou můžete znát z televizních reklam. Roční úroková sazba je zhruba jedno procento, až váš vklad přesáhne 750 tisíc korun, budou vaše úspory hodnoceny vyšším úrokem.  

ČSOB spořící účet 

Dalším skvělým spořícím účtem je také ten od banky ČSOB. V rámci tohoto spořícího účtu můžete dosáhnout zúročení až dvě a půl procenta (je to však jen v rámci programu Duo Profit). Při běžném platebním účtu se vám také nabízí spoření, a to od tisícikoruny v hodnotě necelého jednoho procenta.  

FIO banka 

Velmi oblíbená je dnes FIO banka, která má úrokovou sazbu taktéž necelé jedno procento do jednoho milionu korun.