Svou kancelář vybavte rostlinami, které prospějí vašemu zdraví
Bydlení

Svou kancelář vybavte rostlinami, které prospějí vašemu zdraví

Uvažujete nad tím, že si vybavíte svou kancelář? Každá kancelář by měla být příjemná, měla by mít útulnou atmosféru, aby se vám v ní dobře pracovalo. K dobré a příjemné atmosféře přispějí i pokojové rostliny, s nimiž by se v kanceláři nemělo šetřit. Doporučujeme investovat do takových pokojových rostlin, které zároveň prospějí vašemu zdraví, i když si to možná neuvědomíte. Takových rostlin je kupodivu mnoho, přinášíme vám seznam těch, nad kterými byste mohli pouvažovat.  

Je dokázáno, že rostliny jako takové dokonale čistí vzduch. Měli bychom je proto mít nejen ve své kanceláři, ale samozřejmě také ve své domácnosti, jelikož právě tam je mnoho plísní a bakterií. Pokojové rostliny navíc zvyšují vlhkost, a to se hodí zejména lidem, kteří mají v interiéru suchý vzduch. Eliminují škodlivé látky, navíc tlumí hluk, a to se do kanceláře také skvělé hodí. A samozřejmě nesmíme zapomenout, že mnohé druhy pokojových rostlin mají relaxační a estetické účinky, kromě toho odbourávají dráždění očí a ulevují od bolesti hlavy.  

Palmy jsou velmi užitečné 

K takovým zázračným pokojovým rostlinám, které by neměly chybět v kanceláři, patří například užitečné palmy. Dokonale totiž pohlcují pokojové emise a mimo jiné i nebezpečný xylen. Krásně se přizpůsobují prostředí, nejsou náchylné ani na dostatek světla – spokojí se skoro se vším. Potřebují jen dostatečnou zásobu vody a také vyšší teplotu v místnosti.  

Dracéna jako levná květina prospívající zdraví 

Pokud hledáte nějakou levnější alternativu zázračné květiny hodící se do kanceláře, která by trochu podpořila zdraví člověka, doporučujeme to zkusit s oblíbenou dracénou. Ta vypadá exoticky, je nenáročná, navíc krásně vyčistí vzduch. Jediné, na co si dejte během pěstování pozor, je to, aby květina nestála ve vodě. Na druhou stranu kořenový bal by neměl nikdy vyschnout.