Vyřizujeme půjčku od A po Z
Finance

Vyřizujeme půjčku od A po Z

Ačkoli se na první pohled může zdát, že je proces žádosti o půjčku snadný, ne vždy tomu tak musí být. Od úplného začátku až po podpis smlouvy vás čeká relativně náročná cesta, během které musíte překonat několik překážet. Samozřejmě bude záležet na tom, zda už nějaký finanční produkt máte či nikoli. Jestliže máte finanční historii, pak bude vaše žádost o to rychleji vyřízená. V opačném případě se ale připravte na několika denní boj.

Vyřizujeme půjčku od A po Z

V první řadě je důležité si stanovit, jak vysokou částku si vlastně chcete půjčit. Tato výše se bude odvíjet od vašich příjmů, protože v momentě, kdy si půjčíte vyšší částku, než kterou jste schopní splácet, dostáváte se do rizikového stádia. Tenhle krok tedy budete muset řádně promyslet. Teprve poté si o půjčku budete moct zažádat. Ještě před žádosti je potřeba si vybrat vhodnou bankovní společnost. Dnes existuje celá řada srovnávačů, které vám prozradí, jaké se nabízejí na finančním trhu úrokové sazby.

Ve chvíli, kdy máte bankovní společnost vybranou, musíte dát dohromady samotnou žádost, buď to prostřednictvím internetu nebo na pobočce. V žádosti se vás vámi vybraná bankovní společnost bude vyptávat na důležité informace a údaje, jak o vás, tak o vaší rodině, popřípadě kolik živíte dětí. Po vyplnění žádosti, která vám zabere přibližně 15 minut jdou veškeré dokumenty na posouzení, kde se rozhodne, zda vám bude vyhověno či nikoli.

Vyřizujeme půjčku

Proces se může zdát snadný, ale není!

I přes to, že se vám proces může zdát snadný, opak je pravdou. Věřte nám, že než vše dáte dohromady, uplyne i bez problémů několik dnů. Kromě toho v posuzovacím stadiu může být vaše žádost i jeden týden. Tady bude záviset na tom, jak si vedete ve světě finančních závazků a jestli už máte či nemáte půjčku. Pokud o vás bankovní společnosti nic neví, nejspíš si budou každý údaj kontrolovat svépomocí, takže může dojít i k ověřenému výpisu vašeho příjmu nebo hovoru mezi bankovní společností a vašim nadřízeným.

Jakmile je žádost schválená, můžete přejít k podpisu smluv. Tady je potřeba být na pozoru a smlouvy si důkladně přečíst. Pokud vám smlouva bude připadat nevýhodná, nepodepisujte ji. S největší pravděpodobností máte slušný počet bonitních bodů, takže vám půjčí i jiné bankovní společnosti. V opačném případě, kdy smlouva bude výhodná, nebrání vám v cestě nic k tomu, abyste ji svým podpisem uzavřeli. Následně vyčkejte na příchod finančních prostředků. Žádáte-li u své bankovní společnosti, mohou vám peníze přijít během pár vteřin.