Zatočte se suchým vzduchem v kanceláři, pomohou pokojovky
Bydlení

Zatočte se suchým vzduchem v kanceláři, pomohou pokojovky

Práce v kanceláři nemusí být vždy příjemná. Důvodem může být nepříjemné prostředí, kde vládne třeba příliš suchý vzduch. Na suchý vzduch však existuje několik řešení. Buď si můžete koupit zvlhčovač vzduchu, který je skvělý i do bytových jednotek, kde většinou suchý vzduch vládne. Nesmíme zapomenout ani na rady lékařů, vzduch lze zvlhčit i tak, když si třeba namočíte ručník a dáte si ho na topení. Pokud však chcete trochu úhlednější možnost, zkuste to s pokojovými rostlinami. Některé pokojové květiny totiž dokonale zvlhčují vzduch. S jakými pokojovkami to tedy zkusit? 

I když si to neuvědomujeme, mnohé pokojové rostliny mají doslova zázračné účinky. Některé čistí vzduch v místnosti od bakterií a plísní, jiné nám ukazují, kdy jít v noci spát. Najdou se ale i takové, které dokážou zvlhčit vzduch v místnosti, kde je to potřeba. Pokojové rostliny tedy nejsou jen bytovými doplňky, ale jsou to skutečně skvělí pomocníčci prospívající našemu zdraví.  

Podívejme se konkrétně na dvě pokojové rostliny, které nám dokážou zvlhčit vzduch v místnostech.  

Lopatkovec 

Možná jste o této zajímavé květině slyšeli. Jedná se o krásnou pokojovou rostlinu, která má lesklé velké listy a bílé květy ve tvaru lopatky. Hodí se do každého interiéru, zejména tam, kde je suchý vzduch, jelikož vzduch krásně a rychle zvlhčuje. Lopatkovec roste po celý rok, a to díky zásobárně vody. Pokud budete dostatek vody rostlině dopřávat, bude osvěžovat vzduch každý měsíc, každý den, každou minutu.  

Lopatkovec je také skvělý na pohlcování alkoholu, acetonu nebo benzenu. Pozor si dejte jen na to, abyste ho neumístili na hůře osvětlené stanoviště.  

Kapradiny 

Další rostlinou milující vodu a osvěžující vzduch jsou kapradiny, které opravdu nenajdete jen u rybníků, ale také v květináčích. Sice nemají květy, ale jejich listy samy o sobě vyžadují pěknou porci péče. Ideální teploty se pohybují kolem osmnácti stupňů, kapradiny milují vysokou vlhkost a světlo, ovšem ne přímé sluneční záření.