Co podniknout
Zajímavosti

Co podniknout s přáteli ve dnech, kdy sněží?

Když venku sněží, polovině lidem se ven zkrátka nechce. Je to stejné, jako kdyby během podzimu pršelo. Pokud venku sněží, lidé mají chuť trávit čas doma u televizních obrazovek, věří, že právě takto je čas nejlépe strávený. Jenže pak je tu druhá polovina z nás, která je toho názoru, že nejlépe strávený prosněžený den je s přáteli. I když venku sněží, je možné venku dělat mnoho volnočasových aktivit. Neberme v potaz to, že je možné stavět sněhuláky nebo jezdit na bobech, to jsou záležitosti malých dětí. Zaměřme se na to, co je dobré dělat s partou přátel.

Udělejte si výšlap

Prosněžená zima – to je ideální čas na výšlapy. V Česku se nachází mnoho vrcholů, které můžete zdolat. Navíc během zimy se ze samotného vrcholu nabízí opravdu krásný pohled na přírodu. Pokud vám právě učaroval výšlap, doporučujeme se vydat například na Velkou Javořinu. Nahoře setkáte se Slováky, prohodíte pár slov a vyrazíte opět dolů domů.

K zimním výšlapům je jako dělaná i Lysá hora. Na vrchol nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd vede několik cestiček, volte tu nejvíce bezpečnou, která je v zimě udržovaná. A když sejdete poté z vrcholu Lysé hory, zajděte si na orosenou odměnu třeba do Beskydského pivovárku.

Jděte bruslit

S příchodem prvního zimního měsíce se konečně otevřela i mnohá kluziště. Některá uměle vytvořená kluziště prodloužila svou otevírací dobu, jezera či rybníky čekají na zamrznutí, ovšem až se tak stane – můžete s přáteli strávit celé odpoledne na ledě.

Je to hezká aktivita, navíc je to sport, který se během zimních měsíců (zejména během vánočních svátků) hodí.

Možností jsou i indoorové aktivity

Samozřejmě když venku vládne tuhá zima, můžete trávit čas doma nebo v krytých sportovištích. Doma přichází vhod deskové hry, které nikdy neomrzí, jistou inovací jsou Xboxy či PlayStationy. Krytá sportoviště nabízí například možnost hrát badminton, volejbal nebo třeba squash.