Nejúspěšnější firmy na celém světě aneb bohatství na dosah rukou
Zajímavosti

Nejúspěšnější firmy na celém světě

Kdo by se nechtěl seznámit s nejúspěšnějšími firmami na celém světě? Pokud vás zajímá tento svět, je článek dělán přímo pro vás. Vybudovat takto obrovská impéria vyžaduje jistě spoustu investovaného času a finančních prostředků. Jedná se o firmy, u kterých byli majitelé ochotní investovat téměř cokoli, bez ohledu na to, zda se jejich přátelé zrovna bavili v klubech nebo ne. Nyní jsou nejznámějšími osobami po celém světě. I přes to není od věci si je připomenout.

Nejúspěšnější firmy na světě aneb kde začít?

První společností, která se zařadila do kategorie nejúspěšnějších společností na světě, je Apple. Se svou vysokou hodnotou tak drtí většinu společností, které se nacházejí podobně, jako Apple v žebříčku úspěšných. Zaměřují se převážně na výrobu notebooků, počítačů a mobilů. Kromě toho se snaží vyvíjet i další zajímavé produkty.

Nejúspěšnější firmy na celém světě

Další oblíbenou společností, kterou vidí většina lidí každým dnem je Google. Jde o internetový vyhledávač, který využívá většina obyvatel na celém světě, a to bez výjimky Čechů. Jde o přesnější hledání než jakého bychom se mohli dočkat na českém vyhledávacím portálu Seznam. Jestliže na Google příliš nechodíte, měli byste své používání zvážit. Zisk Google každým rokem stoupá a jeho hlavní příjmy spočívají v reklamách, které nabízí firmám vyskytujícím se po celém světě.

Úspěch zdaleka nekončí.

Teď vás seznámíme se společností, jejichž majitel dlouhodobě ovládá žebříček nejbohatších lidí světa. Jde o Microsoft, který v minulosti založil jeden z nejznámějších mužů světa Bill Gates. Společnost Microsoft je zařazena do kategorie Software a zabývá se několika produkty, které ovládají celý svět. Opět se jedná o firmu založenou ve Spojených státech amerických.

Na závěr tabulku uzavírá společnost zabývající se ropou, která nese název Exxon Mobil. Jde s největší pravděpodobností o společnost, kterou nezná většina lidí z vás. Je to pochopitelné, protože se o ni příliš nemluví. I přes to svým majetkem drtí spoustu úspěšných firem. Podobně jako u předchozích společností se jedná o firmu Spojených států amerických.