Zajímavosti zvířat
Zajímavosti

Zajímavosti zvířat, o kterých jste nejspíš nevěděli

Zajímavosti o zvířatech v mnoha případech mohou děsit celý svět. Pokud se zajímáte o zvířata a je vám jedno, o jaký druh se jedná, je dobré se o nich něco dozvědět. Budete překvapení, co všechno se ve zvířecím světě skrývá. Představíme vám novinky jak o suchozemských, tak těch, které žijí v moři nebo oceánu. Je důležité znát i zvířata a nejenom sami sebe, protože i ony jsou součástí našich životů, ať už je máme doma nebo je chodíme navštěvovat do lesů a zoologických zahrad. Následujte nás v dalších odstavcích.

Začneme mořským tvorem

Prvním zvířetem je plejtvák obrovský. Jde o zvíře žijící v mořích nebo oceánech a váží daleko více než dospělý slon. Narozené mládě má váhu v rozmezí od 3 do 5 tun, jistě si dokážete představit, jak těžké tohle mládě musí být. Když si vezmete dospělého plejtváka, jeho srdce je neskutečně velké a dalo by se srovnat například s automobilem. Vraťme se ovšem k mláďatům, ty dokážou vypít až 300 litrů mléka za den. Za hodinu jsou pomocí této výživy schopné přibrat až 6 kilogramů nové váhy.

Zajímavosti zvířat, o kterých jste nejspíš nevěděli

Dostat se tak na úroveň dospělého jedince pro ně není příliš složitým procesem, vzhledem k tomu, jak rychle přibírá na váze. Bohužel jim hrozí vyhynutí a na celém světě jich není ani dva tisíce. Dalším zajímavým faktem zvířat je fakt, že žirafy denně nenaspí ani jednu hodinu. Jsou plné energie i přes to, že jejich spánek je v rámci dne vypočítán v několika desítkách minut. Kromě toho spí pouze ve stoje.

Král zraku aneb orel přichází na scénu

Orel je bezesporu králem zraku, ze vzdálenosti několika kilometrů dokáže spatřit myš. Nejspíš si takto dokonalý zrak nedokážete ani představit. Další zajímavostí je ovšem i to, že je orel vybaven několika tisíci pírek. Zajímavostí je však mnohem více, jen by pro všechny bylo potřeba vytvořit relativně hrubou knihu.