Jak dostat dotaci na výměnu oken
Bydlení,  Finance

Jak dostat dotaci na výměnu oken

Věděli jste o tom, že díky dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám můžete snížit náklady až na polovinu? Podíváme se na základní informace, které potřebujete vědět k dotaci na výměnu oken.

Rozhoduje celková plocha

O tom, jak vysokou dotaci pro výměnu oken dostanete, rozhoduje jejich celková plocha. Dotační program Nová zelená úsporám je velmi štědrý – jeho výše se pohybuje od 2100 korun za metr čtvereční, ale může se vyšplhat až na 3800 korun na metr čtvereční. Čím více budete při rekonstrukci snižovat energetickou náročnost vaší stavby, tím bude výše dotace příznivější. V rámci rodinného domu tak zjistíte, že se výše dotace na okna může vyšplhat až na polovinu ceny. 

Nejen okna, ale také dveře

Spolu s výměnou oken se při rekonstrukcích často realizují také výměny dveří. I zde přitom můžete podstatně ušetřit. Do celkové výše dotace se totiž počítají úsporné stavební úpravy, které zahrnují také výměnu dveří. Snížit energetickou náročnost domu je tak nyní opravdu výhodné. Do výše dotace se totiž počítá nejen vyměřovaná plocha oken, ale také dveří. 

Dvacet procent, magická hranice

Abyste dosáhli na maximální výši dotace na výměnu oken, tedy polovinu z ceny uznatelných nákladů, budete potřebovat dosáhnout magické hranice dvaceti procent. Právě dvacet procent je udaná hodnota, která byla programem určena jako hraniční. Pokud se vám při rekonstrukci podaří snížit spotřebu energie domu právě o dvacet procent a více, máte možnost dosáhnout na nejvyšší dotace například v případě výměny oken. 

S dotačním programem Nová zelená úsporám se vám podaří velmi výhodně trvale snížit energetickou náročnost vašeho domu. Tisíce korun ročně pak dále ušetříte v rámci každoročních nákladů za energie. S administrativou a vyřízením všech potřebných podmínek vám pomohou specializované firmy, které mají s programem bohatou zkušenost.